Beyaza Düşman Griler

Kitap İsmi:

Beyaza Düşman Griler

Kitap Yazarı:

Muhsin Kaya

Sayfa Sayısı:

104 Sayfa

Boyut:

13×19,5 cm

Kitap Hakkında:

Muhsin Kaya’nın kaleme aldığı Beyaza Düşman Griler, deneme formatında bir kitap.

Kendini yazar değil, yazan olarak ifade eden Muhsin Kaya’nın bu ilk eserinin satışından elde edilen gelirin tamamı SMA hastası çocukların tedavileri için aktarılıyor.

“… Yazar olma iddiasında olmayan bir yazanın düşünsel ve fikirsel yolculuğuna dahil olmak değişik bir tecrübe. Nihayetinde hepimiz kendi iç dünyamızı biliyoruz. Bir başkasının dünyasına sınırsızca dahil olmak ise çok sık rastlanan bir yolculuk değil. Sonuç olarak bu bir kurgu değil, bir hakiye ya da roman değil, akademik bir bilgi paylaşımı hiç değil.

Denemelerin hepsi, önü sonu planlanmamış, ispat ya da beğeni elde etme çabası içermeyen saf düşünce paylaşımlarından oluşuyor.

Bir başka kişinin zihnine yolculuk yapmak isteyen herkese keyifli okumalar…”

diyerek sunulan kitaptan bir paragraf:

 

“Kendi hayatında kendi kararlarının ve seçimlerinin sonuçlarını kestiremeyen, kendi içinde kendini sorgulayamayan, sorunların farkına varamayan, sorumluluk ve duyarlılık güdüleri yeterince gelişmemiş, hayatının büyük kısmı başkalarının yönlendirmeleri ve dayatmaları ile geçmiş, kişilik bunalımı yaşayan yüzbinlerce bireye velilik verildikçe, delilik bence daha fazla hoşgörüyü hak ediyor.”

Yayım tarihi
Kitaplar olarak sınıflandırılmış